Elektronická přihláška

Přihlášení je jednoduché. Vyplňte přihlášku, pošlete nám svůj životopis a motivační esej (podrobnosti níže). My se Vám ozveme, pokud by nějaké náležitosti chyběly. V případě otázek se na nás neváhejte obrátit (kontakt zde).

Průběh přijímacího řízení 2019/2020

Termín pro odevzdání přihlášek do programu je 19. května 2019.

Při včasném odevzdání přihlášky se všemi náležitostmi do 21. dubna 2019 zaplatí účastník sníženou cenu 30 000 Kč za rok studia pro jednoho účastníka.

Celým programem prochází společně dvojice z jedné školy. Podmínkou je, že se do programu přihlásí ředitel a v ideálním případě jeho zástupce. V ojedinělých případech pedagog, který je zodpovědný za rozvoj kvality výuky. Základním kritériem přijetí do programu je motivace a chuť zlepšovat ve škole práci s dětmi.

Dotovaná cena programu je určená pro veřejné školy, v případě, že se o dotovanou cenu uchází soukromá škola, je potřeba k přihlášce připojit zdůvodnění, proč by měla být do programu zařazena a využívat podporu finančních partnerů projektu.

Přihlášení do programu

Přihlášení do programu je jednoduché, vyplňte elektronickou přihlášku, pošlete nám své životopisy a společnou motivační esej (podrobnosti níže). Ozveme se Vám, pokud by některé náležitosti chyběly. V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit (kontakt zde).

Průběh přijímání účastníků do programu

První kolo - přihláška, motivační esej, životopisy

V prvním kole přijímání do programu bychom rádi získali základní informace o vás a vaší škole.

  1. Vyplňte elektronickou přihlášku
  2. Na adresu info@reditelnazivo.cz pošlete, prosím, stručné životopisy s vašimi pracovními zkušenostmi a absolvovaným vzděláváním. Soubory pojmenujte “CV_příjmení ředitele”, “CV_příjmení zástupce”
  3. Na stejnou adresu pošlete společnou motivační esej v rozsahu 1 – 2 strany, ve které odpovíte na následující otázky:
  • Čeho si na své škole a praxi ceníte?
  • Co se vám ve škole podařilo dosáhnout? Uveďte konkrétní příklady.
  • Kam chcete svou školu posunout v horizontu tří let?
  • Co už jste pro to podnikli?
  • Co očekáváte, že Vám na této cestě přinese program Ředitel naživo?
  • Stručně popište jak pečujete o pedagogický rozvoj Vašeho týmu?

Na otázky nemusíte mít stejný názor, pokud tomu tak je, napište názor obou.

Soubor pojmenujte “Esej_příjmení ředitele”. Ušetří nám to práci. Děkujeme.


Druhé kolo - osobní setkání

V prvním kole zhodnotíme zaslané podklady, zaměříme se zejména na Vaši motivaci a soulad očekávání s programem. Na základě zaslaných dokumentů provedeme výběr a postupující pozveme do druhého kola.

V druhé části se chceme setkat osobně s Vámi a Vaším zástupcem a také Vás seznámit s některými dalšími účastníky programu. Do 31. května 2019 si s Vámi domluvíme termín osobního setkání.

Setkání proběhne v Praze vždy s několika dvojicemi ze škol. Budeme mluvit o tom, jak v současné době ve škole pracujete s dětmi a pedagogy, kam byste chtěli školu posunout a jestli Vám v tom může pomoci absolvování programu Ředitel naživo. Budeme hledat společná témata, která aktuálně ve školách řešíte, i témata, která jsou specifická pro jednotlivé školy.

Máte dotazy?

Zuzana Bukovská
+420 607 712 377
zuzana.bukovska@ucitelnazivo.cz

Chcete se zapojit jako kouč, mentor, lektor nebo škola pro pořádání praxí?