Komenský - Odborný časopis pro učitele základní školy - Rozhovor s Vladimírou Spilkovou o školské reformě a podobě současné školy

Vyjádření: Stát má zajišťovat, aby bylo učitelů dostatek a aby byli kvalitní

Je to tady! Startujeme!

Příležitost, která mění život. Katka, Ondra, Tom, Josef a Terka ten krok už udělali, teď se k nim můžeš přidat i ty. Buď učitel! Otevíráme již 4. ročník úspěšného akreditovaného výcviku pro všechny lidi, kteří se chtějí stát učiteli. Získáš sebevědomí učit díky rozsáhlé praxi a sdílení zkušeností v naší rostoucí komunitě zapálených. U přihlášek zaslaných do 10. 2. nabízíme slevu, řádný termín přihlášek do 28. 2.

Horydoly: Učitel naživo otevírá 4. ročník akreditovaného výcviku

Tisková zpráva: Přes 30 tisíc vysokoškoláků do 50 let bez pedagogického vzdělání vážně zvažuje kariéru učitele.

Před výcvikem jsem nikdy neučila, je to pro mě posun z nuly na sto

Získala jsem jistotu a práce s žáky je pro mě zábava a protipól práce za počítačem. Ve výcviku je pro mě důležitá spolupráce s provázejícím učitelem. Zvlášť v prvním ročníku, kdy pro mě bylo vše z učitelské profese nové, pro mě byla moje provázející učitelka největší oporou a inspirací. Vždy jsem díky ní měla radost z realizovaných hodin, i když mě v nich překvapily neočekávané situace.

Hledal jsem alternativu ke státnímu studiu

Začal jsem učit na střední škole. Potřeboval jsem pedagogické minimum. Hledal jsem alternativu ke státnímu studiu a zašel na ochutnávku Učitele naživo. Okamžitě jsem věděl, že to je to, co hledám.

Učení mi dává skvělej pocit, že to má smysl

Přál bych si, aby šlo učit více lidí - neptej se co může školství udělat pro tebe, ptej se co můžeš udělat pro školství!

Učitel naživo očima studentky Adély

Těžko vymyslet smysluplnější činnost než být učitelem. Má to ale jednu podmínku – je třeba to dělat opravdu dobře, jinak člověk může nadělat víc škody než užitku. Nebo třeba jen plýtvat časem skoro třiceti lidí. Ale jak se to naučit?

Akreditovaný ročník Učitele naživo je tu!

Otevíráme nový ročník ověřeného programu Učitel naživo. Nezapomeňte se včas přihlásit!